“CEM IRONBUTT” Türkiye’nin İlk 2. El Motorsiket ve Adrenalin Spor Ekipmanları Mağazası

Cem IRONBUTT Mağaza

Merhaba,

Her şeyden önce motosiklet kullanıcısıyım. Sizler gibi.

Ekipmanlar, içinde bulunduğu her dönemde pahalıydı. Kimi çok rahat istediği ürüne ulaşabilirken, ben ve benim gibi olanlar zorlanarak ulaşabiliyorduk global marka lideri olan Rukka, Klim, Arai, Dainese, Daytona vb. markalara. 2. El pazarı diyebileceğimiz malum sitelerde, kendi bedenimi araştırıp, sahibiyle konuşup ikna olduktan sonra her bir ürün için farklı adreslere koşturmam gerekiyordu. Kimi zaman ürün sahibi açıklamada açık ve net yazmıyor gittiğim onca yol boşa çıkabiliyordu.

Çevremdeki esnaf arkadaşlarıma mağazayı açmadan önceki 1 yıl boyunca “Piyasada böyle bir açık var. Hem de gerçekten ihtiyaç. İşletmenin bir kısmına böyle bir yer ayırsana” çağrılarıma hep olumsuz cevaplar aldım. Onlardan gelen olumsuz tepkilere kendim cevap verme ihtiyacı hissettim ve 2020 Pandemi öncesi Şubat ayında “Cem IRONBUTT” mağazasını kurduk.

Geride bıraktığımız süre içinde mağazamız öyle bir talep gördü ki, doğru karar verdiğimi ilk bir kaç ay içinde anladım. Fakat COVIT Pandemisi patlak verdi. Diğer tüm esnaf ve insanlar gibi kapanmalardan ciddi oranda etkilendik. Hatta bu süreçte fuardan sıfır olarak aldığım Honda Africa Twin 2018 ADV DCT motosikletimi satma ve mağazayı finans etme kararı aldım. Maalesef şimdilerde sattığım motora ekonomik anlamda ulaşmak imkansız. Ancak sattığıma hiç pişmanlık duymadım, hatta bir çok insana oranla işe giderken mutlulukla gidiyorum. Sanırım geç de olsa kendimce doğru yolu buldum.

Tek bir sorunum kaldı. Mağaza beni kendine fazlasıyla bağladı ve motora binmeyi özledim. İstesem de yeni bir motor alma olasılığım azaldı vs. Şimdilerde kaşıntılarım başladı ve motor bakmaya başladım. Ancak akıllara zarar rakam aralıkları var . Ama bir şekilde bu iş olacak. Zira bir sonraki haber konumuz IRON TEAM’ı kurduk. Misyon gereği Kamp ve Motosiklet Turları Organizasyonları yapmayı hedefledik. Vira dedik bir kere. Bakalım altından kalkabilecek miyim?

Bu yazımı sabırla okuyan herkese kucak dolusu sevgilerimle.

Cem IRONBUTT

cem-ironbutt-magaza
Mağazamız Dış Cephe
Cem IRONBUTT Mağaza
Cem IRONBUTT Mağaza
Cem IRONBUTT Mağaza
Cem IRONBUTT Mağaza

Leave A Comment

Cem Iron Butt 2. El Motosiklet, Kamp, Kayak ve Dalış Ekipmanları Mağazası,

Eğitim, Adım Sokağı No:10 Dükkan No:7, 34722 Kadıköy, İstanbul